O ABABU

Jsme česká rodinná firma, která navrhuje a šije hračky pro miminka i menší děti a vyrábí látky s předtištěným střihem pro začínající švadlenky. Udržitelnost je pro nás důležitá. Naše hračky a produkty proto šijeme a vyrábíme z kvalitních materiálů pocházejících z Česka nebo Slovenska. Všechny materiály, které na výrobu používáme, jsou certifikované a všechny naše hračky se pyšní označením CE a certifikací na hračku pro miminka od 0 let.


Ababu jsou české hračky s certifikátem pro miminka & 
látky s předtištěným střihem pro začínající švadlenky.

 


Více o našem příběhu si můžete přečíst ve 


 

Jak se Ababu narodilo?

Po 4 letech jsem opustila své místo kreativní hlavy v digitální agentuře. K Vánocům (2016) jsem od přítele Josefa dostala šicí stroj a od té doby jsem ho nedala z ruky. Našla jsem svou skrytou vášeň a založila značku Co budu dneska šít. Využila jsem všechny svoje schopnosti grafičky a vyrobila první látky s natištěným střihem. Postupem času se k látkám s předtištěným střihem přidaly i hotové ušité hračky a další produkty pro miminka. V roce 2018 jsem značku přejmenovala na ABABU. Začátkem roku 2020 jsem díky Hithitové kampani otevřela prodejnu - Místo na Letné.

 

O panelech na šití od Ababu

Motivy na látce jsou autorský Jitky design. Tiskne se u nás v České republice na kvalitní bavlnu. Díky barevným přídavkům na švy bude šití vypadat vždy dokonale i když nejste pokročilá švadlenka. Všechny naše látky mají OEKO TEX Standard 1 pro miminka od 0 let. Jsou balené dárkově do recyklované krabičky s návodem na šití. Stačí už jen vybalit, vystříhnout a sešít!

 

O Ababu hračkách

Naše hračky jsou s láskou a největší pečlivostí ušité v Podbořanech. Vznikají v rukou švadlenek, které jsou férově ohodnoceny za svou práci a s tím se váže i vyšší cena produktů. Všechny materiály, které na výrobu používáme jsou držitelem certifikátu Oeko Tex Standard 100 Class 1 a jsou tedy vhodné a výrobky pro děti od 0 let. Všechny ušité výrobky mají CE označení a certifikaci na hračku pro úplná miminka. 


O tomto certifikátu (který není snadné získat) si můžete přečít v článku: Není to hračka aby to byla hračka!

 

Proč Ababu?

Původní název značky Co budu dneska šít jsem vymyslela během 2 vteřin, když jsem si zakládala FB stránku o šití. Netušila jsem, v co se projekt během jednoho roka změní. Podrobně si o změně jména značky můžete počíst v tomto článku. Při hledání nového jednoduššího názvu jsem si vzpomněla na dětství a na moje smyšlené slovo ABABU, které jsem si vymyslela asi ve 3 letech.

Co to znamenalo? Děda, babička nebo rodiče mě houpali na chalupě na nejlepší houpačce na světě. Byla zavěšená strašně vysoko ve stodole. Takže když se rozhoupala, lítala jsem strašně daleko a vysoko. Díky těm dlouhým provazům se ale po několika minutách začala houpačka houpat křivě ze strany na stranu a já při tom řvala A-BA-BUuuu. To slovo u nás v rodině zlidovělo a byl to název pro tenhle styl křivého nežádoucího houpání. Ababu je srdcovka a jsem ráda, že může dál žít v mojí značce. 

Můj dědeček a malá Jitka při Ababu houpání :)